iMagazine

∞ Messages dla OS X — zainstaluj już dzisiaj

16/02/2012, 17:06 · · · 0

Od parunastu minut testuję Messages dla OS X — od dawna oczekiwanego klienta, który połączyłby iChata, Facetime’a oraz iOSowe iMessages. Obecna wersja niestety nie wspiera Facetime i wygląda na to, że tak pozostanie — Apple zdaje się być zadowolonym z dzieleniem wszystkich zadań na osobne aplikacje, co pokazuje dzisiejsza prezentacja OS X Mountain Lion. Pomijając ten feature, program robi dokładnie to co zapowiada — można iMessage-ować (lub SMSować — jak to woli) z wszystkimi znajomymi. Interfejs jest praktycznie identyczny jak ten w iPadzie, z tym że oczywiście można modyfikować rozmiar czcionki, kolor „chmurek” i wiele innych rzeczy. Messages dla OS X jednocześnie integruje funkcjonalność iChata, więc jest nie tylko Jabber (GTalk w moim przypadku), ale można również skonfigurować Facebookowy Chat (chyba, że przestało to działać — nie sprawdzałem od miesięcy) oraz prowadzić video-rozmowy.

Wstępne wrażenia są bardzo pozytywne — wiadomości dochodzą prawidłowo niezależnie czy wyślę je na emaila, czy na numer telefonu kontaktu z książki adresowej. Program też bardzo szybko i automatycznie podświetla imię w odpowiednim kolorze, pokazując czy ta osoba może przyjmować iMessages czy nie.

Messages dla OS X w wersji beta możecie pobrać tutaj. Niestety wymaga OS X Lion 10.7.3 oraz restartu komputera.

Miłego pisania!

co pokazuje dzisiejsza prezentacja OS X Mountain Lion. Pomijając ten feature, program robi dokładnie to co zapowiada -- można iMessage-ować (lub SMSować -- jak to woli) z wszystkimi znajomymi (...)

" target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK