iMagazine

∞ Wyciszanie dzwięku w OS X podczas bootowania

16/02/2012, 13:58 · · · 0

Niedawno pisałem o StartNinja — małym programiku, który wycisza dla niektórych irytujący dźwięk/chime/akord podczas bootowania. Program niestety nie działa z każdym Makiem, a jeden z czytelników był na tyle miły, że podpowiedział inny sposób. Dzięki Graffmar!

Przepis

Uruchamiamy Terminal i wpisujemy:

  • sudo nvram SystemAudioVolume="%80"

Musimy jeszcze tylko podać hasło administratora. Jeśli chcemy przywrócić system do domyślnego to wpisujemy:

  • sudo nvram -d SystemAudioVolume

Smacznego!

pisałem o StartNinja -- małym programiku, który wycisza dla niektórych irytujący dźwięk/chime/akord podczas bootowania. Program niestety nie działa z każdym Makiem, a jeden z czytelników był na tyle miły, że podpowiedział inny sposób (...)

" target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK