iMagazine

∞ Jak zainstalować OS X 10.8 Mountain Lion na zewnętrznym dysku?

17/02/2012, 11:33 · · · 0

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na uaktualnienie głównego systemu operacyjnego do najnowszego Górskiego Lwa. Pamiętajmy, że jest to developer preview, czyli nie wszystko jeszcze przyjęło ostateczną formę, a niektórze funkcje zwyczajnie nie działają lub nie do końca tak jak powinny. Powiedziawszy to, mogę z pełnym przekonaniem polecić instalację 10.8 na zewnętrznym dysku, a już w szczególności jeśli chcecie sobie po prostu zobaczyć z czym to się je.

Przepis

  1. Pobieramy plik instalacyjny Install OS X Mountain Lion Preview 1 i przenosimy go na jakikolwiek dysk oprócz tego, na którym chcemy zainstalować system.
  2. Uruchamiamy go.
  3. Jak pojawi się możliwość wyboru dysku, na którym chcemy go zainstalować, to klikamy w Show all disks.
  4. Wybieramy dysk przeznaczony pod Mountain Lion — osobiście zainstalowałem go na 2.5″ zewnętrznym WD-ku na USB.
  5. Czekamy parę minut, podczas których installer robi swoje, następnie restartujemy komputer zgodnie z napisem w instalatorze — zbootuje się już do 10.8.

Smacznego!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK