iMagazine

∞ Przesyłanie plików za pomocą Messages/Wiadomości

19/02/2012, 14:35 · · · 0

Kilka dni temu Apple udostępniło developerską wersję systemu operacyjnego OS X 10.8 – Mountain Lion z nową aplikacją Messages/Wiadomości. Program ten integruje się z Wiadomościami na iPadzie oraz iPhone i pozwala w staje się naturalnym komunikatorem dla ekosystemu Apple. Jak działa komunikator możecie się przekonać już teraz bez instalacji 10.8. Wystarczy pobrać wersję beta tego programu z www.apple.com – wersja beta będzie działała do czasu oficjalnego wydania Mountain Lion potem użytkownicy starszych systemów nie będą mogli korzystać z Messages/Wiadomości. Tyle przydługiego wstępu.

Okazuje się, że Messages/Wiadomości są świetnym medium do przesyłania plików między np komputerem, a iPadem. Do wiadomości możemy załączyć praktycznie dowolny plik, .doc, .mp3, .mov, .zip itp. Wystarczy przeciągnąć plik na komputerze do okna wiadomości. Plik zostanie błyskawicznie przesłany z komputera na iPada. Na iPadzie będzie mógł być otwarty o ile iOS natywnie potrafi otwierać taki pliki, czyli .doc, .jpg  się otworzy, ale np .zip już nie. Otworzony plik możemy też zapisać w dedykowanej dla niego aplikacji. Fajne narzędzie, proste i szybkie.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK