iMagazine

∞ RSS znika z Mountain Liona

21/02/2012, 17:24 · · · 0

Mountain Lion pozbywa się RSSów. Nie uświadczymy ich w Mailu, ani w Safari. Możliwe, że to się jeszcze zmieni … ale nie sądzę. Dotychczasowa implementacja była zwyczajnie słaba. Tak — działała jeśli nie interesowała nas synchronizacja, ale w dzisiejszych czasach, osoby które używają RSS mają na tyle kompetencji, że chcą mieć wygodne doświadczenia. To zapewnia niestety tylko jedna platforma — Google Reader. Pozwala na trzymanie wszystkich naszych feedów w jednym miejscu, a jednocześnie nie zmusza do odwiedzania aplikacji przez WWW. Czytników jest całe mnóstwo, przy czym obecnie jeden z najpopularniejszych to Reeder, którego można kupić zarówno na iOS (iPad i iPhone) jak i Mac. Najbardziej smakowitym kąskiem takiego rozwiązania jest oczywiście fakt, że jeśli coś przeczytamy na jakimkolwiek urządzeniu, to zostanie również odznaczone na wszystkich pozostałych.

A Wam będzie brakowało tych wbudowanych w OS X RSSów?


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK