iMagazine

∞ 1Password — wypełnij pole i wyślij bez konieczności zatwierdzania Enterem

24/02/2012, 11:00 · · · 0

1Password znają chyba wszyscy — to jeden z najbardziej genialnych programów w historii, umożliwiający przetrzymywanie haseł w bezpiecznym miejscu i wprowadzania ich na wymaganych stronach za pomocą jednego skrótu klawiszowego (⌘\). Po wciśnięciu tego skrótu, program wypełnia odpowiednio pole użytkownika oraz hasło (no i ewentualnie inne jeśli takowe zapisaliśmy), a następnie czeka na nasz ruch. Jak widać na załączonym screenshotcie, na górze, pod górnym paskiem, znajduje się napis Fill Login — to też robi aplikacja w tym trybie, wypełnia i nic więcej. Możemy jednak wymusić, w bardzo prosty sposób nie tylko wypełnianie pół, ale również ich zatwierdzanie.

Jeśli klikniecie w napis Fill Login, oczywiście lewym przyciskiem myszki, to zmieni się on na Fill and Submit Login. Od teraz pola będą uzupełniane oraz wysłane, czyli zbędne stanie się pacania w klawisz Enter lub klikanie w Zaloguj. Logowanie tym samym sprowadzi się do dwóch trzech kroków:

  • wchodzimy na stronę, na którą chcemy się zalogować
  • wciskamy ⌘\, aby wywołać okno z loginami
  • przeważnie powższe wystarcza, chyba że pod daną stroną mamy więcej niż jeden login; wtedy należy wybrać ten który nas interesuje i zatwierdzić wybór Enterem

Smacznego!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK