iMagazine

∞ Ciekawe programy z AppStore – Część 137 – nietypowe

01/03/2012, 22:06 · · · 0

Serio nie mam dziś siły zupełnie pisać. Kilka gorzej przespanych nocy robi swoje. Już miałem olać Ciekawe programy z AppStore gdy napisał do mnie Maciej „mav” Trębacz i postanowiłem wykorzystać to co mi napisał i zrobić specjalny odcinek Ciekawych programów z AppStore. Temat to – Jak zainstalować programy wymagające GPS na iPadzie Wi-Fi.  Tutaj w całości tekst Macieja.

Na poniższy sposób wpadłem, gdy chciałem na moim iPadzie 2 (bez 3G) chciałem zainstalować nową polską aplikację: Pogodynka.pl. Przy próbie instalacji spotkała mnie niemiła niespodzianka – komunikat „Ta aplikacja wymaga GPS”. Po chwili namysłu odpaliłem iFile (oczywiście potrzebny jailbreak) i skierowałem się do katalogu:
 /System/Library/CoreServices/Springboard.app
 Tam odnalazłem plik K93AP.plist (może być też K48AP.plist) i otworzyłem go w przeglądarce PLIST. Tam, w zbiorze „capabilities” dodałem nowy wpis:
Nazwa: gps
Typ: Boolean
A następnie przełączyłem go na „włączony”. Jeszcze tylko restart springboardu (lub reboot) i Pogodynka nie miała żadnych zastrzeżeń :)

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK