iMagazine

∞ AirPlay na Apple TV first

04/03/2012, 22:12 · · · 0

Wczoraj uznałem, że muszę odpalić stare Apple TV pierwszej generacji. Ze zdumieniem zauważyłem, że niestety nawet najnowsze oprogramowanie 3.0.2 do tego sprzętu nie obsługuje protokołu AirPlay. Postanowiłem, że muszę coś z tym zrobić. Krótkie internetowe poszukiwania pokazały, że AirPlay na Apple TV first można odpalić za pomocą specjalnego Pluginu Remote HD i aplikacji Remote HD z AppStore – pisałem o niej kiedyś.

Plugin Remote HD możemy zainstalować na Apple TV na dwa sposoby. Pierwszy łatwiejszy to kupienie programu aTV Flash za 40$. Z tym programem dodamy specjalne menu do zarządzania pluginami i będziemy mogli na Apple TV instalować różne fajne rzeczy nie tylko Remote HD. Jeśli zależy Wam tylko na AirPlay to Remote HD możecie zainstalować za darmo. Tutaj macie pełną instrukcję – jest po angielsku, ale jest prosta. Każdy powinien sobie poradzić.

Po instalacji Remote HD na Apple TV musicie zrobić jeszcze jedną rzecz. Pobrać program Remote HD z AppStore, kosztuje 5,99 Euro i zainstalować oraz uruchomić w celu rejestracji, na każdym urządzeniu z którego chcemy wysyłać dźwięk i obraz za pomocą AirPlay. Tym sposobem tchniecie w stare Apple TV nowe życie. Jedyny problem jest taki, że nie działa AirPlay mirorring, ale jak wyczytałem na jakimś forum, developerzy od Remote HD już nad tym pracują.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK