iMagazine

∞ AirPlay na Apple TV first

04/03/2012, 22:12 · · · 0

Wczoraj uznałem, że muszę odpalić stare Apple TV pierwszej generacji. Ze zdumieniem zauważyłem, że niestety nawet najnowsze oprogramowanie 3.0.2 do tego sprzętu nie obsługuje protokołu AirPlay. Postanowiłem, że muszę coś z tym zrobić. Krótkie internetowe poszukiwania pokazały, że AirPlay na Apple TV first można odpalić za pomocą specjalnego Pluginu Remote HD i aplikacji Remote HD z AppStore – pisałem o niej kiedyś.

Plugin Remote HD możemy zainstalować na Apple TV na dwa sposoby. Pierwszy łatwiejszy to kupienie programu aTV Flash za 40$. Z tym programem dodamy specjalne menu do zarządzania pluginami i będziemy mogli na Apple TV instalować różne fajne rzeczy nie tylko Remote HD. Jeśli zależy Wam tylko na AirPlay to Remote HD możecie zainstalować za darmo. Tutaj macie pełną instrukcję – jest po angielsku, ale jest prosta. Każdy powinien sobie poradzić.

Po instalacji Remote HD na Apple TV musicie zrobić jeszcze jedną rzecz. Pobrać program Remote HD z AppStore, kosztuje 5,99 Euro i zainstalować oraz uruchomić w celu rejestracji, na każdym urządzeniu z którego chcemy wysyłać dźwięk i obraz za pomocą AirPlay. Tym sposobem tchniecie w stare Apple TV nowe życie. Jedyny problem jest taki, że nie działa AirPlay mirorring, ale jak wyczytałem na jakimś forum, developerzy od Remote HD już nad tym pracują.

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala