iMagazine

∞ Tajemnice iOS – cześć 3

05/03/2012, 15:47 · · · 0

Dziś kolejne dwie mniej znane funkcje iOS, obie związane z pisaniem na klawiaturze. Bardzo możliwe, że obie znacie, ale weźcie pd uwagę, że bloga czyja także „normalni” ludzie :)

Pierwsza „tajemnica” to skróty klawiszowe. Mimo, że opcja jest dostępna od bardzo dawna i jest bardzo przydatna to mało ludzie z niej korzysta. Dzięki skrótom klawiszowym możemy w znaczy sposób przyśpieszyć pisanie wszelkich tekstów na klawiaturze ekranowej. Wystarczy często używane frazy zastąpić szybkim skrótem. Np. „Z poważaniem Norbert Cała” zastąpić przez „zpc”. W czasie pisania dajmy na to maila wpisanie „zpc” automatycznie spowoduje wpisanie pełnej frazy. Takich skrótów możemy tworzyć do woli i ułatwiać sobie pisanie np. szybkich SMS. Aby utworzyć skrót należy wejść w Ustawienia->Ogólne->Klawiatura->Dodaj nowy skrót…

Druga ukryta funkcja to specjalna klawiatura z emotikonami. Wiem, że wielu z Was ich używa. Kiedyś dawno temu aby mieć klawiaturę z emotikonami trzeba było robić Jialbreak, potem wystarczyło pobrać z AppStore program, który uruchamiał emotikony. Teraz zaś można po prostu dodać kolejną klawiaturę nazwaną Ikony Emoji i cieszyć się z możliwości wysyłania emotikonów. Emotikony zostaną poprawnie wyświetlona tylko na urządzeniach wspierających standard Emocji. Aby dodać klawiaturę z emotikonami należy się udać do Ustawienia->Ogólne->Klawiatura->Klawiatury narodowe->Dodaj klawiaturę… i na liście odszukać ikony Emoji.

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala