iMagazine

∞ Jak zainstalować iPhoto i iMovie na iPadzie pierwszej generacji

12/03/2012, 14:11 · · · 0

Nowe iPhoto dla iOS, zaprezentowane razem z iPadem 3, niestety nie jest kompatybilne z tabletem Apple’a pierwszej generacji. Można to jednak obejść …

Przepis

Na początek będziemy potrzebowali dwie rzeczy:

Teraz wystarczy uruchomić ICU, przejść do zakładki Applications i wybrać opcję Add. Teraz musimy zlokalizować gdzie znajduje się wcześniej zakupione iPhoto – powinno być tam gdzie reszta iOSowych aplikacji, domyślnie w ~/Music/iTunes/Mobile Applications. Następnie wybieramy z bocznej listy naszego iPada, zaznaczamy iPhoto z listy aplikacji i klikamy w Install.

Niestety nie wszystko złoto co się świeci – przy następnej synchronizacji z iTunes, pojawi się komunikat, że iPad nie jest autoryzowany, aby używać aplikacji iPhoto. Można teraz albo wybrać Cancel co anuluje również sync, albo Don’t authorise co skończy się usunięciem jej z urządzenia. Jedyna możliwość ponownego jej przywrócenia jest ponowne wykonanie powyższych kroków po synchronizacji. Ta sama metoda również działa dla iMovie …


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK