iMagazine

∞ Dlaczego iPhone nie będzie miał ekranu 4.6″

23/03/2012, 09:28 · · · 0

iPad 3 już się znudził niektórym, zaczęły pojawiać się więc plotki. Sensacyjne plotki. Takie, o których każdy napisze. Jak śliwka w kompot. Mowa oczywiście o iPhone kolejnej generacji, który ma być rzekomo wyposażony w 4.6″ ekran.

Not going to happen. / Nie ma takiej opcji.

Wypuszczenie takiego ekranu wiązałoby się z jedną z dwóch rzeczy:

  1. Ekran straciłby przydomek Retina, ponieważ obecna rozdzielczość (960×640 px) rozciągnięta na 4.6″ będzie miała mniej niż 300 ppi.
  2. Aby zachować przydomek Retina, rozdzielczość musiałaby wzrosnąć.

Aby nie powodować fragmentacji, Apple nie zdecyduje się na wprowadzenie trzeciej rozdzielczości dla developerów (mamy 960×640/480×320 i 2048×1536/1024×768). Nie zrezygnuje też z Retiny. Wnioski zatem są proste: albo zobaczymy ekran o rozdzielczości 1920×1280, co oznaczałoby czterokrotnie wyższą rozdzielczość względem pierwszego iPhone, albo po prostu nic w tym względzie się nie zmieni. To drugie jest znacznie bardziej prawdopodobne.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK