iMagazine

∞ Jailbreak iOS 5.0 na Apple TV black 2G + zgodny aTV Flash

31/03/2012, 15:26 · · · 0

FireCore wydał narzędzie do Jailbreaku na uwięzi Apple TV black z softem iOS 5.0 czyli wewnętrznie 5.1. Seas0nPass 0.8.3 możecie pobrać z  Seas0nPass.com. Jailbreak jest tylko dla pierwszego Apple TV blacka czyli tego o rozdzielczości 720p. Najnowsze Apple TV nie jest obsługiwane i nie wiadomo kiedy będzie.

Jak zrobić JB na uwięzi:
1. Podłączamy Apple TV do kompa kablem Micro USB
2. Pobieramy nowego Seas0nPass Mac lub Windows.
3. Uruchamiamy Seas0nPass i klikamy na przycisk Create IPSW – program zacznie pobieranie najnowszego softu
4. Jak pojawi się na ekranie monit to wciskamy na pilocie na raz przyciski Menu i Play na 7 sekund, co wprowadzi Apple TV w DFU
5. W pewnym momencie mignie nam okno iTunes nie robimy nic tylko czekamy na zakończenie procesu. Niestety czasem ten punkt zawodzi i trzeba samemu odtworzyć Apple TV z softem stworzonym przez Seas0nPass. W tym celu klikamy Odtwórz w iTunes z wciśniętym ALTem na Mac lub Shift na Windows i wybieramy plik z softem który pojawił się nam w okienku na ekranie.

Teraz musimy uruchomić Apple TV w trybie JB. W tym celu odłączamy Apple TV i udajemy się z nim i komputerem do telewizora a potem:

1. Uruchamiamy Seas0nPass i wybieramy „Boot Tethered”
2. Gdy pojawi się monit, podłącz AppleTV do komputera poprzez USB, poczekaj na szybkie miganie diody i podłącz zasilanie, a następnie wciśnij na pilocie Menu i Play na 7 sekund
3. Jak Seas0nPass skończy działanie odłącz kabel Micro USB i podłącz HDMI.
4. Teraz możemy zainstalować zaktualizowany pakiet aTV Flash (black) do wersji 1.4.1, który jest zgodny z interfejsem nowego systemu operacyjnego dla Apple TV. W tym celu pobieramy producenta i klikamy na ikonę aTV Flash (black)  i postępujemy zgodnie z zaleceniami instalatora. W tej wersji działają poprawnie następujące pluginy:
Couch Surfer, Last.fm, Maintenance, Media Player, NitoTV, RSS Feeds, Weather

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala