iMagazine

Zasięg Android 4.0 Ice Cream Sandwich

04/04/2012, 00:56 · · · 0

Rynek kilka dni temu obiegła informacja, że najnowszy mobilny system operacyjny Googla – Android 4.0 Ice Cream Sandwich – został zainstalowany od dnia premiery na … 2,9% urządzeń.

Przypomnijmy, że premiera miała miejsce 19 października 2011 roku, czyli dobre 5 miesięcy temu. Chyba jednak nie jest to spektakularny sukces.

Ciekawe jak wygląda sytuacja z iOS – jaki procent użytkowników od premiery (przyp. 7 marca 2012), ma zainstalowany najnowszy system iOS 5.1? Gotów jestem się założyć, że liczby wyglądają zdecydowanie lepiej.

Pamiętam, że gdzieś była taka informacja, ale niestety nie zapisałem tego. Jeśli znajdziecie te dane to jest prośba o linka w komentarzach.

Źródło: http://phandroid.com/

[Aktualizacja]

Jeden z developerów, David Smith, przedstawił statystyki dotyczące swojej aplikacji, z których wynika, że w 15 dni od premiery iOS 5.1, aktualizacje ściągało 61% użytkowników z najnowszym systemem. Oczywiście nie jest to miarodajne dla całego rynku, ale na pewno pokazuje skalę.

Dzięki @bfaliszek za przypomnienie linka.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK