iMagazine

[OS X Lion] Duplikacja plików z zachowaniem ich uprawnień

06/04/2012, 09:40 · · · 0

Począwszy od OS X Lion administratorzy i bardziej zaawansowani użytkownicy mają ułatwioną sprawę, jeśli chodzi o pracę na plikach, które muszą zachować odpowiednią przynależność i uprawnienia.

Jak wiadomo, edycja jakiegokolwiek pliku zmienia jego przynależność do naszego użytkownika. Czasami jednak nie chcemy utracić poprzednich uprawnień. Na szczęście od OS X Lion mamy możliwość zduplikowania pliku z zachowaniem jego uprawnień.

Aby wykonać tę operację wystarczy, że po zaznaczeniu konkretnego pliku klikniemy na menu Plik i z wciśniętymi klawiszami ⌥⇧ wybierzemy Powiel dokładnie lub możemy użyć samej kombinacji klawiszy ⌘⌥⇧D.

Oprócz zwykłej duplikacji możemy również skopiować plik z zachowaniem jego uprawnień w dane miejsce za pomocą skrótu klawiszowego ⌘⌥⇧V.

W obu przypadkach, przed skopiowaniem będziemy poproszeni o podanie hasła administratora w celu zachowania właściwości plików.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK