iMagazine

∞ Ocenianie utworów w iTunes co pół gwiazdki

11/04/2012, 15:46 · · · 0

Jeśli w iTunes korzystacie z inteligentnych list do odtwarzania swoich piosenek to z czasem może Wam zabraknąć gwiazdek. Pisałem o wykorzystywaniu gwiazdek w połączeniu ze Smart Playlists jeszcze w 2008 roku i do dzisiaj to moja podstawowa metoda sortowania piosenek. W ten sposób de facto mamy do dyspozycji tylko i wyłącznie 5 playlist – po jednej dla każdej gwiazdki jaką przypiszemy do utworu. Możemy jednak zwiększyć sobie tą liczbę uruchamiając funkcję dodawania „pół-gwiazdek” do iTunes.

Metoda jest bardzo prosta i sprowadza się do wprowadzenia poniższej komendy do Terminala:

  • defaults write com.apple.iTunes allow-half-stars -bool TRUE

Teraz wystarczy już zrestartować iTunes. Pół-gwiazdki dodajemy poprzez zaznaczenie myszką dowolnej ilości gwiazdek poprzez klik lewym przyciskiem, a następnie, nie puszczając przycisku, przesuwamy kursorem lewo-prawo, aby ustawić żądaną wartość.

Pół-gwiazdki wyłączamy poniższą komendą:

  • defaults delete com.apple.iTunes allow-half-stars

Smacznego!

Źródło: OS X Daily

Czytaj dalej " target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK