iMagazine

∞ Procesor A5 w nowym Apple TV jednak dwurdzeniowy

11/04/2012, 22:53 · · · 0

No proszę to jest zaskoczenie.
Wszyscy myśleli, że procesor A5 obecny w Apple TV trzeciej generacji jest jedno rdzeniową wersją procesora A5 znanego z iPhone 4S oraz iPada 2. Przecież nawet Apple w specyfikacji technicznej pisze – „Układ Apple A5 z jednym rdzeniem”. Dodatkowo sam procesor jest mniejszy więc wszystko pasowało.
Na szczęście ludzie z www.chipworks.com prześwietlili nowy procesor (na zdjęciu po prawej) i wyrazie widać, że posiada jednak dwa rdzenie. Mniejsza wielkość wynika zaś z zastosowanej techniki montażu w technologii 32-nm, zwykła A5 powstaje w technologii 45-nm. Technologia 32-nm daje same zyski, procesor jest mniejszy, pobiera mniej mocy, mniej się grzeje. Same plusy, aż dziw bierze, że A5X z iPada trzeciej generacji to ciągle technologia 45-nm.
Co ciekawe jednak system iOS z Apple TV wykorzystuje w pracy tylko jeden rdzeń.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK