iMagazine

∞ Photostream w Docku bez iPhoto

13/04/2012, 10:36 · · · 0

Jako, że często robię screenshoty i tego typu bzdury na iPadzie czy iPhone’ie, to pomyślałem sobie, że wygodniej było mieć dostęp do Photostreama bez konieczności ciągłego uruchamiania iPhoto. Okazało się to prostsze niż myślałem …

Przepis

1. Otwieramy nowe okno Findera i przechodzimy w nim do folderu

  • ~/Library/Application Support/iLifeAssetManagement/assets/sub.

Jako, że ~/Library jest domyślnie ukryte w Lionie, to możecie po prostu wcisnąć ⌘⇧G i podać ścieżkę bezpośrednio.

2. Teraz wpisujemy do pola wyszukiwania w oknie Findera kind:image i zatwierdzamy Enterem. Powinno pojawić się słowo Kind podświetlone na niebiesko, a image będzie na szarym tle.

3. W pasku search nad wynikami przełączamy się z This Mac na „sub”.

4. Wciskamy, z prawej strony okna, przycisk Save.

5. Podajemy nazwę, która nas interesuje – osobiście zdecydowałem się na Photostream. Nie zmieniałem też ścieżki jego zapisu.

6. Photostream (lub tak jak go nazwaliście) powinien pojawić się w pasku bocznym Findera. Wystarczy go teraz przenieść do Docka w to miejsce gdzie są Stosy/Stacks. Można też kliknąć prawym przyciskiem (lub CTRL-klik) na nim i usunąć go.

No i w ten oto sposób mam błyskawiczny dostęp do wszystkiego co wpada do Photostreamu. Posortowałem dodatkowo pliki po dacie, co powoduje, że najnowsze elementy pojawiają się na samej górze okna.

Smacznego!

0 Czytaj dalej " target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.