iMagazine

Łatwiejszy dostęp do preferencji Narzędzia archiwizującego

13/04/2012, 07:10 · · · 0

Przy okazji pisania ostatniego artykułu na temat Narzędzia archiwizującego natknąłem się na pewien dodatek dostarczony z tą aplikacją, który znacznie ułatwia dostęp do jej aplikacji.

Chodzi mianowicie o plik, który dodaje obsługę preferencji Narzędzia archiwizującego. Aby go znaleźć, wybieramy Finder, a następnie wciskamy klawisze ⌘⇧G i wklejamy poniższą ścieżkę:

W tym folderze odszukujemy plik Archives.prefPane i klikamy go dwukrotnie.

Zostanie uruchomiona aplikacja Preferencje Systemowe, a my będziemy poproszeni o potwierdzenie chęci zainstalowania dodatkowych opcji, jak również o podanie hasła administratora.

Od tego momentu, gdy będziemy chcieli wnieść zmiany w działaniu aplikacji Narzędzie archiwizujące, zrobimy to bezpośrednio z poziomu Preferencji Systemowych, klikając na opcje Archiwa.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK