iMagazine

∞ Tajemnice iOS – część 8

14/04/2012, 12:12 · · · 0

Jeśli słoneczna sobota – przynajmniej u mnie – nie zachęca Was do wyjścia na zewnątrz to proszę – ósma cześć tajemnic iOS. Dziś będzie o wiadomościach iMessage. Ta nowa funkcja wprowadzona w iOS 5 pozwala na przesyłanie wiadomości między urządzeniami Apple z pominięciem standardowego i płatnego kanału jakim jest SMS. Zresztą pewnie doskonale znacie tę funkcję. Jednak, jak zainspirował mnie jeden z fanów na FB, nie do końca.

Wiadomości iMessage w przeciwieństwie do SMSów na iPhone (sam nie wiem dlaczego to dla SMS nie działa) pokazują swój status dostarczenia. Czyli jeśli wiadomość dotarła do adresata do dostaniemy o tym informację. Co więcej jeśli odbiorca na to pozwolił włączając funkcje „Potwierdzaj odczytanie” w Ustawienia->Wiadomości, dostaniemy także informację o odczytaniu tej wiadomości. Jeśli tego nie włączył to dostaniemy tylko informację o ewentualnym dostarczeniu.

Niestety ta funkcja nie działa do końca tak jak powinna. Jeśli wyślemy do kogoś iMessage, ale ten ktoś ma wyłączony telefon to wiadomość będzie jakby wisiała w powietrzu. Jeśli telefon odbiorcy takiego iMessage nie potwierdzi odbioru wiadomości w ciągu 5 minut to taka wiadomość zostanie wysłana automatycznie jeszcze raz jako standardowy SMS. Standardowy czyli bez raportów dostarczenia. Jeśli więc odbiorca w końcu włączy telefon to dostanie zwykłego SMS, a my nigdy się nie dowiemy czy go otrzymał czy nie.

Podobnie jest jak ktoś wyłączy transmisję danych w swoim telefonie, czyli przestaną do niego dochodzić iMessages lub np będzie w roamingu gdzie standardowo nie działa transmisja danych. Jak wyślemy do niego iMessages to oczywiście jej nie dostanie od razu, ale  nasz telefon wyśle automatycznie zwykłego SMS po wspomnianych 5 minutach.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK