iMagazine

∞ Wolność w internecie jest zagrożona

16/04/2012, 07:44 · · · 0

Sergey Brin powiedział w wywiadzie dla Iana Katza:

„There’s a lot to be lost,” he said. „For example, all the information in apps – that data is not crawlable by web crawlers. You can’t search it.”

Pamiętajmy o jednym – Google, żyje z reklam i rejestrowania treści w swojej wyszukiwarce. Jak pojawia się mur, za którego ich roboty nie mają wstępu, to zawsze wyciągną argument o braku wolności. Wolności nie będzie wtedy, kiedy nie będziemy mieli prawa korzystać z internetu tak jak chcemy, a do korzystania z usług Facebooka czy innych nikt nas nie zmusza. Ironią jest fakt, że ciężej dzisiaj żyć bez Google’a, lub w ogóle ich unikać, niż tych walled gardens.

Warto też przeczytać dwa ostatnie akapity, które mowią o tym, że Google przekazuje władzom (na żądanie) informacji o użytkownikach jednocześnie nie informując ich o tym fakcie.

0 Czytaj dalej " target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.