iMagazine

∞ Wolność w internecie jest zagrożona

16/04/2012, 07:44 · · · 0

Sergey Brin powiedział w wywiadzie dla Iana Katza:

„There’s a lot to be lost,” he said. „For example, all the information in apps – that data is not crawlable by web crawlers. You can’t search it.”

Pamiętajmy o jednym – Google, żyje z reklam i rejestrowania treści w swojej wyszukiwarce. Jak pojawia się mur, za którego ich roboty nie mają wstępu, to zawsze wyciągną argument o braku wolności. Wolności nie będzie wtedy, kiedy nie będziemy mieli prawa korzystać z internetu tak jak chcemy, a do korzystania z usług Facebooka czy innych nikt nas nie zmusza. Ironią jest fakt, że ciężej dzisiaj żyć bez Google’a, lub w ogóle ich unikać, niż tych walled gardens.

Warto też przeczytać dwa ostatnie akapity, które mowią o tym, że Google przekazuje władzom (na żądanie) informacji o użytkownikach jednocześnie nie informując ich o tym fakcie.

Czytaj dalej " target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK