iMagazine

Virtualo wprowadza multiformat

19/04/2012, 21:49 · · · 0

Ciekawa informacja dla wszystkich z Was, którzy lubicie poczytać książki w wersji elektronicznej. Nasz partner, Virtualo, w związku z rozpoczęciem światowego tygodnia książki, wprowadził multiformat.

Teraz kupując dowolną książkę w Virtualo dostajecie możliwość pobrania jej jednocześnie w formacie EPUB, Mobi lub PDF. Jest to super opcja, bo wielu z nas ma prócz iPadów, Kindle czy też inne czytniki, na które musieliśmy osobno kupować swoje ulubione książki lub własnoręcznie je przerabiać. Teraz nie jest to potrzebne.

Polecamy, przy okazji jest teraz promocja – za zakupy powyżej 29PLN dostajemy ebooka „2012”.

Virtualo obchodzi z Empikiem Światowy Tydzień Książki: ebook 2012 i multiformat!

16.04.2012 rozpoczął się Światowy Tydzień Książki. Jest to kolejne święto związane z literaturą, które obchodzimy w tym roku. Okazją do świętowania jest wprowadzony przez Virtualo w połowie kwietnia multiformat, czyli  EPUB+MOBI+PDF, dzięki któremu Klient nie musi już wybierać, który format kupić.

Książka to treść, słowa, idea, myśl – nie forma(t) – w duchu tej idei wprowadziliśmy multiformat, dzięki czemu można pobierać nie tylko zakupiony format, ale wszystkie, które są w tym momencie dostępne, czyli maksymalnie trzy – EPUB, MOBI i PDF ze znakiem wodnym. Domyślnie wszystkie ebooki w bibliotece wyświetlają się obecnie w kilku formatach, część nie jest w tym momencie jeszcze dostępna. Wiąże się to z długoterminową strategią zaoferowania maksymalnie szerokiej oferty w multiformacie. Chcemy to osiągnąć w kilka miesięcy.

Kupując ebooka ze znakiem wodnym, klient otrzymuje jednocześnie dostęp do wszystkich formatów, które są obecnie dla danego produktu dostępne, czyli– EPUB,  MOBI i PDF, które po zakupie znajdzie w swojej bibliotece. Domyślnie wszystkie ebooki w bibliotece wyświetlają się obecnie w kilku formatach, część nie jest w tym momencie jeszcze dostępna. Wiąże się to z długoterminową strategią zaoferowania maksymalnie szerokiej oferty w multiformacie. Chcemy to osiągnąć w kilka miesięcy – deklaruje Robert Rybski, Prezes Virtualo. Firma stawia na formaty EPUB i MOBI, które są uniwersalne i wygodne dla Klientów.

Znak wodny został wprowadzony również dla formatu PDF, ale nie jest on przez Virtualo formatem rekomendowanym Klientom, a co za tym idzie baza tytułów w tym formacie nie będzie się znacznie powiększać. PDF jest niewygodny w użytkowaniu na czytnikach, słabo się skaluje i może z powodzeniem zostać zastąpiony przez format EPUB. Z tego powodu Klienci, którzy wcześniej kupowali PDF-y, będą teraz mieli szansę spróbować innych formatów i znajdą w swojej bibliotece EPUB i MOBI (jeżeli są one udostępniane przez Wydawcę).

Dodatkowo w trakcie trwania Tygodnia Książki od 16 do 23 kwietnia do każdej zakupionej książki elektronicznej powyżej 29 zł Klient otrzyma wydanego przez Empik ebooka „2012”. W publikacji zebrano: humorystyczne opowiadanie Jacka Dehnela „Zdarcie tytanów”, historię obyczajową Małgorzaty Kalicińskiej „Przypadki senatorowej K.”, opowiadanie science fiction Rafała Kosika „Staruch”, tekst „Potęga wuzetki” Zygmunta Miłoszewskiego, w którym autor zabiera czytelników w podróż do niezbyt odległej przeszłości, oraz opowiadanie „Złoty Dysk Azteków, czyli…” Beaty Pawlikowskiej. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie, który odbywa się na profilu Virtualo na Facebooku.

0

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o