iMagazine

∞ Rozszerzenie Safari: czyste URLe

24/04/2012, 08:59 · · · 0

Dosyć często do URLa, do którego udaliśmy się z nietypowego źródła, znajdziemy doklejony tekst, który jest odpowiedzialny za chociażby Google Analytics. Na YouTube za URLem ukryto informacje dotyczące wyróżnionych filmów, a niektóre strony w ten sposób nas zwyczajnie śledzą dla swoich partnerów. Niby w niczym to nie przeszkadza, ale jeśli chcemy się podzielić z kimś linkiem, to musimy go edytować…

Najprostszym rozwiązaniem jest rozszerzenie dla Safari, napisane przez Alexandra Kirka, które usuwa między innymi:

  • parametry Google Analytics (utm_source=, utm_medium, etc.)
  • parametry Youtube (feature=)
  • śledzenie partnerów dla NYTimes, Macword, CNN, CBC Canada i The Star

Rozszerzenie usuwa dodatkowe informacje z URLa około sekundy po załadowaniu strony, więc nic z tego tytułu nie tracimy. URL Clenser można pobrać tutaj:

Smacznego!

Czytaj dalej " target="blank" class="linkedin">

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK