iMagazine

GEAR4 PocketLoops – zostań DJem

02/07/2012, 10:01 · · · 3

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 05/2012

Zawsze byłem pełen podziwu dla projektantów, jak rozszerzają istniejący ekosystem, związany z punktami opartymi o iOS. Mamy całą masę wszelkiej maści obudów, kabli, rysików, głośników, pojawia się też coraz więcej ciekawych, oryginalnych pomysłów. Nie mówię tu o kolejnej sondzie do mierzenia temperatury mięsa na grillu, tylko o czymś, co może być na prawdę przydatne, ale też rozwijające.

Jakiś czas temu natrafiłem na informację o dołączanej klawiaturze muzycznej do iPhone’a, którą wyprodukował GEAR4, ale dopiero teraz dotarła ona do naszej redakcji. Jest to GEAR4 PocketLoops – według mnie idealny dodatek dla aspirujących DJów oraz wszystkich innych gadżeciarzy. Świetna, rozwijająca zabawka dla dzieciaków.

GEAR4 zaprojektował bardzo fajny gadżet, umożliwiający w banalnie prosty sposób tworzenie muzyki elektronicznej.

Pierwsze wrażenie? Tragiczny plastik. Potem jest już tylko lepiej, dużo lepiej.

PocketLoops przychodzi do nas w komplecie z mocowaniami dla iPhone’a 3G/3GS, 4/4S oraz iPodów Touch 2, 3 i 4 generacji. Po zamontowaniu naszego iUrządzenia, automatycznie przenosimy się do App Store w celu pobrania aplikacji PocketLoops. Aplikacja jest darmowa.

Aplikacja jest bardzo intuicyjna. Przy pierwszym jej uruchomieniu włącza się tutorial, który oczywiście możemy w każdym momencie powtórzyć. Dzięki połączeniu hardware’u i software’u, w bardzo fajny sposób tworzymy loopy, bity. Możemy je miksować praktycznie dowolnie. Na koniec przygotowany, przepraszam – skomponowany przez nas utwór możemy udostępnić – wysłać znajomym mailem jako plik .m4a

PocketLoops jest bardzo fajnym gadżetem. Zachwycony obserwowałem, jak mój syn bawił się w tworzenie muzyki, długo nie odrywając się od klawiatury. To jest bardzo dobra rekomendacja. Mając dostępnych kilka niezależnych ścieżek, mamy możliwość tworzenia całkiem złożonych kompozycji. Dla zwykłych użytkowników – super zabawka, ale bądźmy szczerzy – DJ nie ma tu czego szukać. Chyba, ze jest gadżeciarzem…

Dziękujemy firmie PowerSales za udostępnienie klawiatury do testów.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK