iMagazine

Przenosimy klucze SSH na nowego Maka

17/07/2012, 09:30 · · · 1

Niedawno Wojtek na swoim blogu opisał, w jaki sposób możemy przenieść zapisane hasła na nowego Maka. Kontynując temat przeprowadzki, chciałbym Wam pokazać, jak możemy przenieść klucze SSH na nowy komputer.

Klucze SSH pozwalają na logowanie się na inny komputer przy pomocy SSH bez potrzeby wpisywania hasła. Jeśli korzystacie z tej metody komunikacji, to operacja przenosin sprowadza się tylko do skopiowania paru plików. Posłużymy się w tym celu aplikacją Terminal (którą znajdziemy w folderze /Applications/Utilities) oraz pendrivem. W linii poleceń Terminala wpisujemy:

Po skopiowaniu plików na pendrive’a podłączamy go do nowego Maka i tam w Terminalu wpisujemy:

Źródło: OS X Daily


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK