iMagazine

Opera 12.10 z integracją z centrum powiadomień oraz wsparciem dla Retiny

07/11/2012, 13:53 · · 0

Najnowsza odsłona przeglądarki norweskiej firmy debiutuje z licznymi usprawnieniami pod kątem OS X, w tym z integracją z centrum powiadomień w Mountain Lion czy wsparciem dla wyświetlaczy Retina z Macbooka Pro.

Opera Software udostępniła nową wersję własnej przeglądarki internetowej z numerkiem 12.10, którą na pewno docenią użytkownicy komputerów Mac. Wśród nowości i usprawnień w tym wydaniu warto wymienić następująco:

  • Wsparcie dla wyświetlaczy Retina z Macbooka Pro;
  • Integrację z centrum powiadomień w OS X 10.8;
  • Wsparcie dla protokołu SPDY;
  • Nowe API Fullscreen;
  • Poprawki z zakresu rozszerzeń, w tym warto wspomnieć o tym, że dodatki mogą być instalowane teraz tylko z zaufanych źródeł;
  • Obsługę Flexbox;
  • Wsparcie dla profili kolorów ICC.

Program można pobrać pod tym adresem.


Dawid Długosz

Autor książek i dziennikarz w branży IT od 2006 roku, obecnie związany z redakcją Komputer Świat. Pasjonat wolnego oprogramowania i produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. Prowadzi również własny serwis - Tablety.pl. Można go śledzić na Twitterze (@Dritone).


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK