iMagazine

Dodawanie folderów z tapetami

07/01/2013, 19:00 · · · 0

Z pewnością wiecie o możliwości dodawania własnych folderów z grafikami na tapety w OS X? A czy wiedzieliście, że można dodawać je dużo szybciej niż metodą tradycyjną?

Ale od początku. Bo może się zdarzyć, że ktoś nie wie o wyżej wspomnianej możliwości dodawania własnego katalogu. Więc zacznijmy od tego w standardowy sposób.

Aby dodać jakiś katalog zawierający grafiki, byśmy mogli ustawić je na tapetę swoich biurek musimy uruchomić Preferencje systemowe (znajdujące się w folderze /Applications) i przejść do sekcji Wygaszacz i biurko.

Następnie na liście po lewej klikamy znaczek plusa…

W oknie dialogowym wskazujemy folder z grafikami (1.) i klikamy przycisk Wybierz (2.).

Widać, że trochę czasu nam to zabrało. Proces dodawania folderów można jednak znacznie przyspieszyć. Wystarczy, że w Finderze przejdziemy do miejsca, gdzie jest nasz folder (lub kilka folderów) z tapetami, otworzymy Preferencje systemowe na konfiguracji Wygaszacza i biurka, by na koniec zaznaczyć i przeciągnąć foldery po kolei z Findera na listę katalogów z grafikami.

Źródło: Mac OS X Hints


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK