iMagazine

Szybka nawigacja do ulubionych skrzynek w Mail.app

14/01/2013, 16:00 · · · 0

Skróty klawiszowe powstały po to, by przyspieszyć naszą pracę. Czy spełniają swoją rolę? Owszem, ale pod warunkiem, że są dobrze dobrane i w miarę łatwe do zapamiętania i wywołania. Myślę, że jedną z zalet Apple jest właśnie konstruowanie aplikacji tak, aby można było jak najmniej inwazyjnie korzystać ze skrótów klawiszowych. Zwróćmy uwagę, na skróty do ulubionych skrzynek w systemowej aplikacji Mail.

Ulubione skrzynki w tej aplikacji możemy odnaleźć na belce powyżej wiadomości. Aby dodać tam wybraną przez nas skrzynkę wystarczy, że ją przeciągniemy na pasek. Już samo to będzie przyspieszeniem naszej pracy. Ale do kolejnych ulubionych folderów możemy również przechodzić za pomocą skrótów klawiszowych, odpowiednio ⌘+1 dla pierwszej skrzynki, ⌘+2 dla drugiej, itd.

Czy nie przypomina to czegoś? Owszem, te same skróty działają w Safari do otwierania kolejnych zakładek na pasku. Ucząc się więc jednego skrótu (a raczej zasady ich stosowania) będziemy umieli je wykorzystać już w dwóch aplikacjach.

W przypadku, gdybyśmy zapomnieli, jakimi skrótami się przełączać wystarczy, że w Mail.app przejdziemy do menu Skrzynka pocztowa -> Idź do ulubionej skrzynki i tam będziemy mieli listę naszych folderów od razu z przypisanymi do nich skrótami.

Źródło: Mac OS X Hints


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK