iMagazine

Edulatki: Litery – polskie aplikacje w App Store

17/01/2013, 13:31 · · · 0

Ikona EdulatkiEdulatki: Litery to aplikacja edukacyjna stworzona z myślą o najmłodszych. Przeznaczona dla dzieci w wieku 4-5 lat, gwarantuje naukę z elementami zabawy.

Aplikacja jest prosta w obsłudze, a zawartą w niej treść dostosowano do wieku i możliwości małego użytkownika. Kolorowa grafika i interaktywne przedmioty pobudzają ciekawość dzieci i uatrakcyjniają ćwiczenia, zachęcając tym do eksploracji zaprezentowanego świata.

Dwoje przewodników – Michał i Kasia – to również dzieci, które cechują się przyjazną ekspresją, co sprawia, że dziecko identyfikuje się z nimi, a to zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Rodzic może więc bez obaw pozwolić dziecku na samodzielne ćwiczenia lub wspólnie ze swoją pociechą rozwiązywać kolejne zadania i razem cieszyć się z poczynionych postępów.

Edulatki: Litery sprzyjają doskonaleniu umiejętności manualnych związanych z nauką pisania, wspierają rozwijanie funkcji kojarzeniowych, zwiększają zasób słownictwa oraz zapoznają małego użytkownika z nazwami i zapisem liter alfabetu.

Aplikacja tworzona przy wsparciu psychologów dziecięcych posiada szereg walorów wspierających proces uczenia. Najważniejszym z nich są animacje zapewniające dziecku przerwy w nauce. Ponadto aplikacja posiada odpowiednią oprawę dźwiękową, liczbę i rozmieszczenie elementów graficznych na poszczególnych ekranach. Dostarczają one dziecku optymalną ilość odbieranych bodźców. sprzyja to wysokiej efektywności nauki jak i zapobiega znudzeniu.

Edulatki: Litery to świetna rozrywka zarówno dla dzieci jak i dla rodziców, którym zależy na

wspólnej zabawie i nauce ze swoją pociechą. Dodatkowo aplikacja wykorzystuje najnowsze technologie i oswaja z nimi dziecko, ucząc przy tym ich obsługi.

Producent: Synergy-IT

Kategoria w iTunes: Education

Link: https://itunes.apple.com/pl/app/edulatki-litery/id553177401?mt=8

Cena: 1,79 €

Przypominamy, że zbieramy informacje o polskich wydawcach oraz developerach i ich aplikacjach dostępnych App Store i Mac App Store. Przysyłajcie swoje zgłoszenia wg wytycznych, które opisaliśmy w tym wpisie.

0

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o