iMagazine

Eksport i import przypomnień

19/01/2013, 22:02 · · · 0

Chociaż aplikacja Przypomnienia opiera się głównie o iCloud, co powinno w pewnej mierze stanowić zabezpieczenie przed utratą jakichkolwiek danych, to jak mówi stare polskie przysłowie „lepiej dmuchać na zimne“. Jeśli przechowujemy ważne przypomnienia, może warto stworzyć ich kopię zapasową?

Jak się okazuje, istnieje taka możliwość. I nie trzeba nigdzie odgrzebywać żadnych plików. Wystarczy bowiem, że przejdziemy w aplikacji Przypomnienia do menu Plik i wybierzemy Eksportuj…, a w wybranym przez nas miejscu zostanie utworzony plik z rozszerzeniem .ics, który zawierać będzie wszystkie nasze przypomnienia. W razie czego wystarczy go po prostu odtworzyć przechodząc w Przypomnieniach do menu Plik, ale tym razem wybrać Importuj….

Ktoś mógłby powiedzieć, że to oczywista oczywistość, ale szczerze pisząc ja do tej pory ani razu nie zaglądałem do menu tej aplikacji.

Źródło: Mac OS X Hints


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK