iMagazine

Nawiguj z Siri używając niestandardowych aplikacji

25/01/2013, 00:16 · · · 0

Kiedy tylko znalazłem możliwość, by zastąpić mapy Apple’a tymi od Google, zrobiłem to. Początkowo, chodziło o większą bazę POI. Później jednak Google wydało własną aplikację na iOS, która jest po prostu niesamowita – aż chce się z niej korzystać. Nic mnie nie trzymało przy mapach od Apple. Nic, poza wybieraniem głosowym Siri. Wiem, że nie jestem wyjątkiem, dlatego podzielę się z Wami małym trickiem, który pozwoli na wygodniejszego korzystanie z Google Maps.

Standardowo, możemy wydać polecenie Siri aby doprowadziła nas, na przykład, do domu. Wtedy mówimy:

Give me directions home

Otwierają się mapy Apple, pokazuje drogę do domu i możemy wybierać się w podróż. Co jednak zrobić, by wszystko odbywało się przez inną aplikację, na przykład wspomniane Google Maps? Wystarczy lekko zmodyfikować komendę.

Give me directions home via transit

Ostatnie dwa słowa są kluczowe, bo to one sprawiają, że zamiast gotowych tras w Maps.app dostajemy tę oto listę:


Photo 25-01-2013 00 13 55

z której pozostaje wybrać tylko Google Maps. Oczywiście, wymaga to dotykania ekranu, ponieważ nie wszystko da się obsłużyć głosem, ale sama opcja jest dostępna. Nie zmienia to jednak faktu, że czekam na iOS 7. Może tam pojawi się API dla Siri, które umożliwi deweloperom implementację asystenta głosowego do ich aplikacji. Albo chociaż możliwość wybrania domyślnego programu do danej czynności.

0

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o