iMagazine

Powiększamy kursor

02/03/2013, 17:22 · · · 0

Maki to świetne narzędzia do prezentacji. Czy podłączymy je pod Apple TV, czy pod jakieś kompatybilne rzutniki, od razu możemy pokazywać, co dzieje się na ich ekranach. Takie prezentacje mają jednak mały minus w przypadku, gdy musimy pokazać coś na ekranie kursorem myszy, a widzów jest parę rzędów. W takim wypadku może się okazać, że osoby z ostatnich miejsc będą się tylko domyślać, gdzie akurat wskazujemy. W sprytny sposób można to jednak zmienić.

Wszystko za sprawą opcji ułatwień dostępu, które pozwalają między innymi powiększyć kursor myszy. Aby skonfugurować wielkość kursora musimy wykonać poniższe czynności:

  • uruchamiamy Prefencje systemowe i przechodzimy do ustawień Dostępności

  • w następnym widoku upewniamy się, że z listy po lewej wybrany jest Ekran (1.). Wtedy z prawej strony odszukujemy suwak Wielkość kursora (2.) i dostosowujemy go do własnych potrzeb

Innym sposobem na przejście do ekranu konfiguracji jest wciśnięcie w dowolnym miejscu klawiszy Alt+Command+F5, a następnie wybranie przycisku Preferencje.

Źródło: OS X Daily

0

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o