iMagazine

Ciche operacje na Maku

20/03/2013, 17:00 · · · 0

‘Klik’ przy zmianie poziomu głosu, ‘pstryk’ robiąc zrzut ekranu i ‘hszszsz’ przy usuwaniu śmieci z wirtualnego kosza. Chociaż dźwięki te służą informowaniu o aktualnie wykonywanym zadaniu, to czasem mogą irytować. Oczywiście zawsze można zupełnie wyciszyć komputer, ale po co?

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Istnieje bardzo prosta metoda na pozbycie się wyżej wspomnianych dźwięków. W tym celu musimy się udać do Preferencji systemowych, wybrać Dźwięki.

Następnie przechodzimy do pierwszej zakładki Efekty dźwiękowe, gdzie pod suwakiem Głośność ostrzeżeń musimy odznaczyć dwie opcje:

  • Odtwarzaj efekty dźwiękowe użytkownika – wyciszy to takie dźwięki jak opróżnianie kosza, dźwięk przy cofaniu operacji w Finderze, czy przy robieniu zrzutu ekranu.
  • Potwierdzaj zmiany głośności dźwiękiem – wyciszy dźwięk przy zmianie poziomu głosu.

Oczywiście dźwięk zmiany poziomu głosu można również tymczasowo wyciszyć poprzez przytrzymanie klawisza Shift w czasie wciskania klawiszy F11 oraz F12.

Źródło:
OS X Daily
0

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o