iMagazine

Newsweek na iOS trafił na iPhone’a

20/05/2013, 21:49 · Paweł Hać · · 4

Jednym z pierwszych polskich czasopism, które znalazły się w Kiosku w iOS, był Newsweek. Przez długi czas dostępny był jedynie na iPadzie, jednak wczorajsza aktualizacja dostosowała aplikację do działania na iPhonie.

Newsweek na iPhone’a nie różni się funkcjonalnie od wersji iPadowej. Niektóre artykuły dostępne są w formie nagrań audio, choć po zablokowaniu ekranu odtwarzanie zostaje wstrzymane.. Ponadto w każdym wydaniu znajdują się zdjęcia, które występują jedynie w cyfrowej wersji tygodnika. Czcionki oraz układ treści zostały dostosowane do mniejszego ekranu, komfort czytania jest więc zbliżony do tego, jaki oferuje tablet. Niestety, aplikacja nie została zoptymalizowana do działania na iPhonie 5, co widać na poniższych zrzutach ekranu.

newsweekiphone

Aplikacja Newsweek PL jest dostępna bezpłatnie w App Store. Najnowsze wydanie tygodnika można pobrać bezpłatnie. Poprzednie numery są dostępne jedynie na iPadzie.

Link: https://itunes.apple.com/pl/app/newsweek-pl/id392277213?mt=8

4

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

iMag Weekly to dodatkowe i rozszerzone treści, których nie znajdziecie na stronie i w magazynie. Nowe wydanie pojawia się w każdy piątek, a w środku dodatkowe, unikalne treści z różnych dziedzin – takie, które już znacie z miesięcznika, a także zupełnie nowe.

Subskrypcja, zaczynająca się od 10 złotych za 4 wydania, pozwala Wam wpływać na nasz rozwój, umożliwia wsparcie redakcji, a co najważniejsze – stawia podwaliny pod kolejne ciekawe inicjatywy.