iMagazine

Automatyczne ustawianie ostrości bez dotykania ekranu

31/08/2013, 18:14 · · · 0

Aby podczas robienia iPhonem zdjęcia ustawić ostrość, należy dotknąć na ekranie wybranego obiektu. W iOS 7 nie wymaga to już dotykania wyświetlacza.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

W iOS możliwe jest robienie zdjęć za pomocą przycisku zwiększania głośności. W najnowszej wersji systemu dłuższe przytrzymanie go powoduje ponowne ustawienie ostrości na obiekcie znajdującym się w centrum kadru. Oczywiście nadal możemy korzystać ze starszego sposobu, opartego na dotykaniu ekranu, jednak nie w każdej sytuacji jest on komfortowy. Wykorzystanie przycisku głośności może być przydatne szczególnie w przypadku, gdy korzystamy ze słuchawek jak z wężyka spustowego.

Źródło: Cult of Mac


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK