ING BankMobile HD – polskie aplikacje w App Store
ING Bank Śląski udostępnił aplikację ING BankMobile HD przygotowaną na tablety z systemem iOS oraz Android. Program jest rozwinięciem aplikacji bankowości mobilnej na telefony, poszerzonym o nowe unikalne funkcje.
Rok 2013 można nazwać rokiem tabletów. ING BankMobile HD powstała w związku z rosnącą popularnością tych urządzeń oraz w odpowiedzi na sugestie klientów banku. Nie chcieliśmy iść na skróty kopiując czy nieznacznie przekształcając aplikację na smartfony. Nową wersję aplikacji przygotowaliśmy od zera, ponieważ wierzymy, że tablety wymagają unikalnego podejścia. Z jednej strony są to urządzenia mobilne, które chętnie zabieramy w podróż, z drugiej strony coraz częściej zastępują nasze domowe komputery. Chcieliśmy połączyć te dwa światy – dedykowanej aplikacji, które można łatwo obsłużyć „w biegu”, z możliwościami tradycyjnej wersji systemu ING BankOnLine. Dlatego w aplikacji na tablety zamieściliśmy funkcje niedostępne w wersji na smartfony, zachowując przy tym przejrzystość i intuicyjność oryginału – powiedział Szymon Mitoraj, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej w ING Banku Śląskim.
Aplikacja ING BankMobile pozwala m.in. na wykonanie przelewów, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych i historii transakcji kartą. Wersja na tablety została poszerzona o dodatkowe funkcje m.in. możliwość spłaty kredytu, przelew z karty kredytowej, zastrzeżenie i aktywację karty oraz podsumowanie wszystkich dostępnych produktów. Nowością jest możliwość wyświetlania historii transakcji w formie kalendarza. Ponadto w aplikacji znalazły się elementy Finansometru, narzędzia do zarządzania budżetem domowym – klienci mogą m.in. zobaczyć podsumowanie wydatków według kategorii (np. rozrywka, rachunki).
ING BankMobile HD wyróżnia się nowoczesnym designem i przyjaznym interfejsem. Duży ekran tabletów pozwolił zamieścić większą liczbę informacji przy zachowaniu przejrzystego menu oraz intuicyjnej nawigacji. Ostateczny wygląd aplikacji powstał w oparciu o szczegółowe badania preferencji użytkowników. Przygotowując program przeprowadzono tzw. eyetracking mobilny, czyli badanie rozkładu uwagi wzrokowej oraz analizę zachowań użytkowników wykonujących zadania na makietach. Grafika ekranu logowania została natomiast wybrana w głosowaniu przeprowadzonym na stronie banku.
Aplikacja została przygotowana na tablety z systemem iOS 4.2 i nowszym oraz Android 2.2. Instrukcje jak zainstalować ING BankMobile znajdują się na stronie ING Banku Śląskiego.
Nazwa producenta: ING BANK SLASKI SPOLKA AKCYJNA
Kategoria w App Store:
Link do App Store:
https://itunes.apple.com/pl/app/ingmobilehd/id687669150?mt=8
Cena: darmowy
Zapraszamy też do obejrzenia naszej fotorelacji z testowania ING Bank Mobile HD oraz odcinka “Na luzie” poświęconego tej aplikacji.
Przypominamy, że zbieramy informacje o polskich wydawcach oraz developerach i ich aplikacjach dostępnych App Store i Mac App Store. Przysyłajcie swoje zgłoszenia wg wytycznych, które opisaliśmy w tym wpisie.
Komentarze: 2
Używam tej aplikacji odkąd się pojawiła i muszę przyznać, że pod względem funkcjonalności i projektu graficznego developer odwalił kawał dobrej roboty. Testowałem wiele aplikacji do bankowości mobilnej i na naszym rynku lepszej nie znalazłem.
Znalazłem tylko dwie wady – brak możliwości filtrowania historii operacji (np. po kwocie lub typie) oraz brak możliwości zmiany kolejności wyświetlanych kont / kart. Gdy mamy np. konto wspólne, to wyświetlają się dwie karty – nie wiadomo, która jest moja, a która żony – chyba, że ktoś pamięta numer. Gdyby można było zmienić kolejność wyświetlania, to ustawiłbym aby jako pierwsza wyświetlała się moja i po kłopocie.
Aplikacja przeładowana jest zbędnymi dodatkami które tak naprawdę nie wiem do czego mają służyć. Zwyczajowo aplikacja mobilna banku powinna umożliwiać robienie przelewów, sprawdzenie stanu konta i jego historii. I tak mają wszystkie. Roztrząsanie się nad jej cudownością to chyba efekt eventu który zorganizował ING Bank, zaprosił wielu blogerów a teraz sponsoruje różne dodatkowe akcje. Nic specjalnego, mogłaby mieć połowę tego co ma i też działałaby poprawnie.