iMagazine

Krzyk szarego człowieka – polskie publikacje w iBookstore

21/11/2013, 09:56 · · · 1

krzyk_pl1.225x225-75Poprzez iBookstore dostępna jest multimedialna publikacja „Krzyk szarego człowieka. Ryszard Siwiec 1909-1968”. Opowiada ona o tragicznym wydarzeniu z 8 września 1968 r., kiedy to, na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, Ryszard Siwiec dokonał aktu samospalenia, jako protestu przeciwko interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji.

W publikacji obok zdjęć znalazły się obszerne fragmenty filmu dokumentalnego „Usłyszcie mój krzyk” w reż. Macieja Drygasa, a także materiały dźwiękowe i nagranie wykonane przez funkcjonariusza SB, dokumentujące samospalenie.

Publikacja jest dostępna za darmo w języku polskim, czeskim i angielskim w wersji dla tabletów iPad. Jej treść można też poznać za pośrednictwem strony internetowej: www.ryszardsiwiec.com

Wydawca: IPN Oddział w Rzeszowie

Kategoria: Europe

Link do iBookstore: http://itunes.apple.com/book/isbn9788376295619

Cena: darmowy

Przypominamy, że zbieramy informacje o polskich wydawcach oraz developerach i ich aplikacjach dostępnych App Store i Mac App Store. Przysyłajcie swoje zgłoszenia wg wytycznych, które opisaliśmy w tym wpisie.

1

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


1
Dodaj komentarz

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o