iMagazine

Przenoszenie plików w Finderze za pomocą skrótu klawiszowego

10/12/2013, 17:24 · · · 0

OS X pozbawione jest możliwości wycinania plików. Zamiast niej wprowadzono funkcję wklej i przenieś, która działa na tej samej zasadzie, co wycinanie i wklejanie.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Aby skopiować plik lub katalog, wciskamy kombinację przycisków Cmd+C. Po przejściu do katalogu docelowego klikamy prawym przyciskiem, przytrzymujemy przycisk Option i wybieramy opcję Przenieś rzecz tutaj lub też kombinację klawiszy Cmd+Opt+V.

1

W ten sposób zaznaczone pliki zostaną przeniesione z pierwotnego katalogu. Metoda ta działa w systemie OS X Lion oraz nowszych.

Źródło: Macworld


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK