iMagazine

Nowa karta z ikony okna Findera

14/12/2013, 20:47 · · · 0

W OS X Mavericks pojawiło się długo oczekiwane usprawnienie Findera, czyli karty. W związku z tym pojawiły się nowe możliwości korzystania z tego udogodnienia. Jedną z nich jest dodawanie nowej karty z ikony drugiego okna Findera.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Najpierw wyjaśnienie, o jaką ikonę w ogóle chodzi. Każde okno Findera ma u góry ikonę z nazwą aktualnie otwartego folderu, tak jak na przykładzie poniżej:

Taką ikonę można „złapać” poprzez jej kliknięcie i przytrzymanie. Jeśli mamy otwarte dwa okna Findera, przy czym jedno z nich ma kilka otwartych kart, to możemy przeciągnąć ikonę drugiego okna na znak plus przy kartach. W ten sposób dodamy nową kartę z otwartym folderem z odrębnego okna. Jeśli brzmi to zbyt skomplikowanie, to zerknijcie na poniższego gif’a:

Źródło: Mac OS X Hints


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK