iMagazine

Pierwsze wrażenia: Głośnik Vibe-Tribe Thor

17/12/2013, 23:59 · · · 2

Mały wcale nie oznacza, że niewiele może. Tak jest właśnie z głośniczkiem, a w zasadzie lepiej napisać – głośnikiem Vibe-Tribe Thor, który  właśnie dotarł do naszej redakcji.

Vibe-Tribe Thor jest głośnikiem tzw „wibracyjnym”. Oznacza to, że wykorzystuje on powierzchnię na której stoi (np stół, biurko, itp) jako pudło rezonansowe. Sprawdza się to nad wyraz dobrze – tylko trzeba pamiętać aby nie leżały w bezpośredniej odległości od głośnika jakieś lekkie przedmioty, które mogą wpaść w wibrację i przeszkadzać nam swoim brzęczeniem w słuchaniu muzyki.

vibetribe2

Głośnik jest niewielkich rozmiarów, ale trzymając go w ręce mamy od razu wrażenie, że jest to coś niezwykłego – ciężka (serio), metalowa obudowa w kształcie walca ściśniętego po środku. Od góry dotykowe przyciski. Wbudowany głośnik o mocy 20W (bardzo dużo jak na takie maleństwo). Do tego Bluetooth 4.0 oraz NFC (to ukłon dla Androidowców). Głośnik ma też wbudowany slot na karty microSD, do odtwarzania muzyki bezpośrednio z nośnika.

Jako bonus – możliwość wykorzystywania go jako głośnika do telekonferencji, gdyż ma jeszcze dodatkowo wbudowany mikrofon.

Głośnik Vibe-Trive Thor występuje w czterech kolorach – czarnym, czerwonym, żółtym oraz srebrnym. Dostępny jest w cenie 599PLN do kupienia na stronie producenta.

2

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada