iMagazine

TOP 50 najczęściej słuchanych albumów i utworów w WiMP

17/12/2013, 10:05 · · · 0

WiMP_Music-01

Nasz partner działu Cała Muzyka czyli Muzyczny serwis streamingowy WiMP ogłosił listę najchętniej słuchanych albumów oraz utworów w 2013 roku. Ulubieni artyści 2013 roku? Kamil Bednarek, Dawid Podsiadło i Lana Del Rey. Najczęściej słuchane utwory? Daft Punk i Pharrell Williams z „Get Lucky” oraz Robin Thicke z „Blurred Lines”.
Oprócz światowych hitów takich jak chociażby „Born To Die” Lany Del Rey, „Devotion” Jessie Ware, „Blurred Lines” Robina Thicke czy „Random Access Memories” Daft Punk, w zestawieniu znalazła się bardzo silna polska reprezentacja. Pierwsze miejsce na liście najczęściej słuchanych albumów w Polsce zajął Kamil Bednarek i „Jestem…”. Na drugim znalazł się fantastyczny debiut uwodzicielsko nostalgicznego ulubieńca młodszych i starszych kobiet – Dawida Podsiadło „Comfort & Happiness”. W drugiej dziesiątce można znaleźć Marię Peszek z „Jezus Maria Peszek”, Sylwię Grzeszczak z „Komponując siebie” oraz Melę Koteluk i „Spadochron”. W rocznym zestawieniu nie mogło zabraknąć silnego akcentu hip hopowego. 24 miejsce w silne, słowiańskie władanie wziął Donatan z niezapomnianą Luxurią Astaroth i albumem „Równonoc. Słowiańska dusza”. Czwartą dziesiątkę zamyka Paktofonika z „Kinematografią” zaś parę miejsc później pojawia się tradycyjnie twórczo płodny kolektyw O.S.T.R/Hades i „HAOS”

W 2013 roku najczęściej słuchanymi utworami był „Get Lucky” – owoc współpracy francuskiego kolektywu Daft Punk z amerykańskim wirtuozem współczesnej produkcji – Pharellem Williamsem. Drugie miejsce zajął kontrowersyjny, krytykowany przez środowiska feministyczne „Blurred Lines” Robina Thicke, zaś trzecie indie rockowy „Radioactive” Imagine Dragons. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż trzech Polaków: Dawid Podsiadło z „Trójkąty i kwadraty”, Kamil Bednarek i „Cisza” oraz odrodzone Piersi i „Bałkanica”.

„Patrząc z perspektywy roku na listę najpopularniejszych albumów i utworów 2013 roku cieszy mnie niezmiernie tak silna obecność polskich artystów. – mówi Katarzyna Rogalska, redaktor w polskim oddziale WiMP. – Spośród pięćdziesięciu najczęściej słuchanych piosenek aż 14 to polskie utwory. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku najpopularniejszych albumów. Nie mogę doczekać się przyszłego roku!”

Playlistę można znaleźć od tym linkiem: http://wimp.pl/playlist/73f196b3-6538-4ce0-9254-f268b77da68b. Czy to były również Wasz najpopularniejsze utwory?

 

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o