iMagazine

Skrót do otwarcia Terminala w określonym katalogu

05/01/2014, 20:50 · · · 0

W OS X Mavericks pojawiło się kilka nowych usług. Jedna z nich pozwala znacznie przyspieszyć pracę z Terminalem poprzez otworzenie go natychmiast w określonym katalogu.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Na początku uruchamiamy Preferencje systemowe, a następnie przechodzimy do menu Klawiatura.

1

Odnajdujemy zakładkę Skróty. Teraz z listy po lewej stronie wybieramy pozycję Usługi, a następnie na liście po prawej zaznaczamy opcję Nowa karta Terminala w katalogu lub Nowy Terminal w katalogu.

2

Po kliknięciu prawym przyciskiem na katalogu i wybraniu z menu kontekstowego odpowiedniej usługi uruchomiony zostanie Terminal, przy czym będzie on otwarty we wskazanym katalogu.

3

Źródło: Macworld


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK