iMagazine

Jak zamknąć wszystkie zakładki w Safari na iOS

08/01/2014, 14:18 · · · 0

W najnowszej wersji mobilnego Safari jednym z moich ulubionych udogodnień jest zamykanie poszczególnych zakładek przez „wyrzucenie” ich za lewą krawędź ekranu. Można w ten sposób w miarę szybko pozamykać kolejne karty. Jeśli jednak w danej chwili mamy otwartych wiele zakładek, proces ten chwilę potrwa.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Niestety, Safari na iOS nie oferuje (bezpośrednio) znanej z desktopowej wersji opcji zamknięcia wszystkich kart na raz (na Maku odbywa się to między innymi przez wciśnięcie kombinacji klawiszy Alt+Cmd+W). Jednak przy użyciu pewnej sztuczki możemy taki cel osiągnąć.

Mobilne Safari w iOS 7 pozwala na przełączenie się na tryb prywatny, gdzie nie będzie zapisana historia przeglądanych stron. Jak się okazuje w momencie, gdy chcemy przełączyć się w ten tryb, a mamy otwarte inne zakładki otrzymamy komunikat pozwalający na zamknięcie wszystkich kart. Jak to wygląda? Możecie to zobaczyć na poniższym GIF’ie:

do obejrzenia również jako wideo w wysokiej rozdzielczości.

Źródło: iPad Insight


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK