iMagazine

Tworzenie, edycja i wyszukiwanie notatek przez Siri

09/01/2014, 20:35 · · · 0

Siri pozwala na całkiem sprawne korzystanie z notatek. Obejmuje ono nie tylko tworzenie nowych wpisów, ale też wyszukiwanie istniejących oraz ich edycję.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Dodawanie notatek

Żeby stworzyć nową notatkę, wystarczy polecenie Create a new note – asystent zapyta wtedy, co zanotować. Jeżeli chcemy przyspieszyć proces, należy inaczej sformułować zapytanie. Komenda Note that (treść) spowoduje, że notatka z podyktowaną treścią zostanie natychmiast utworzona.

1

Edycja notatek

Istniejące notatki mogą być edytowane. Wystarczy pamiętać, jaki jest temat wpisu (czyli pierwsza linijka notatki). Polecenie Add (treść) to (temat) note spowoduje dopisanie treści w nowej linijce. W ten sposób można tworzyć choćby listę filmów lub książek do przeczytania.

2

Wyszukiwanie notatek

Mechanizm wyszukiwania jest całkiem rozbudowany, pozwala bowiem znajdować nie tylko wpisy o określonym temacie lub treści, ale również odnajdywać je na podstawie daty utworzenia. Polecenie Find my notes from (data) pozwoli więc na wyszukanie notatek z danego dnia, miesiąca lub roku. Z kolei komenda Find notes about (temat, treść) służy do wyszukiwania notatek o określonej treści.

3

Wszystkie wymienione polecenia mogą być oczywiście inaczej sformułowane.

Źródło: OS X Daily

0

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o