iMagazine

Naprawa wyświetlania awatara w Wiadomościach

13/01/2014, 21:54 · · · 1

Wiadomości z OS X mają problem z wyświetlaniem awatarów – obrazek użytkownika jest czasem podmieniany na jeden z należących do standardowego zestawu ikon Apple. Poniżej dowiecie się, jak to naprawić.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po uruchomieniu aplikacji Wiadomości wchodzimy do preferencji aplikacji (poprzez menu lub za pomocą skrótu +,). Następnie przechodzimy do zakładki Konta i zaznaczamy opcję Włącz komunikację przez Bonjour.

1

Teraz z paska statusu wybieramy opcję Okno, a następnie Znajomi (lub wywołujemy okno skrótem +1).

2

W oknie, które się pojawi, klikamy na własny awatar, a następnie zmieniamy go na taki, jakiego chcemy używać (można przeciągnąć grafikę bezpośrednio na miejsce poprzedniego obrazka).

3

Od teraz Wasz awatar będzie wyświetlany prawidłowo we wszystkich konwersacjach.

Źródło: Apple Support


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK