iMagazine

Kilka funkcji paska ścieżki dostępu Findera

21/01/2014, 21:41 · · · 0

Pasek ścieżki dostępu w Finderze może znacznie przyspieszyć nawigację po katalogach. Domyślnie element ten jest ukryty, ale wystarczy kombinacja klawiszy, by móc cieszyć się jego funkcjonalnością.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Aby pasek ścieżki dostępu był wyświetlany, należy w Finderze wcisnąć kombinację klawiszy Option+Command+P lub na pasku statusu odnaleźć menu Widok i wybrać w nim opcję Pokaż pasek ścieżki dostępu.

1

Wyświetlanie pełnej nazwy katalogu

Jeżeli ścieżka otwartego w Finderze katalogu jest długa, nazwy katalogów obejmujących są skracane. Aby je w pełni wyświetlić, należy jedynie najechać kursorem na zwinięty tekst. Okno Findera nie musi być nawet aktywne – zadziała to nawet w sytuacji, gdy będzie ono częściowo zasłonięte inną aplikacją.

2

Przenoszenie katalogów

Pasek ścieżki dostępu pozwala na błyskawiczne porządkowanie plików. Wystarczy przeciągnąć do wyświetlonego w niej katalogu dowolną rzecz, by została tam przeniesiona.

3

Możliwe jest również przeciąganie i upuszczanie katalogów wyświetlonych na pasku w celu przeniesienia ich do aktualnie otwartego okna lub do innego katalogu widocznego na ścieżce.

4

Wyszukiwanie i podgląd znalezionych katalogów

Dzięki paskowi ścieżki dostępu można efektywniej korzystać z systemowego wyszukiwania. Po wpisaniu szukanej frazy wyświetlane są wszystkie wyniki, które spełniają określone przez użytkownika kryteria. Gdy wybierzemy z okna dowolną rzecz, na pasku pojawi się ścieżka, wliczając w to katalog obejmujący. Możemy go otworzyć poprzez podwójne kliknięcie na nim, jednak często wygodniejszą opcją jest otwarcie go w nowej karcie – w tym celu należy przytrzymać klawisz Command i dwukrotnie na nim kliknąć. Pozwala to na zachowanie wyników wyszukiwania w oddzielnej karcie przy jednoczesnym dostępnie do katalogu, w którym znajduje się znaleziona rzecz.

5

Źródło: Macworld

0

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o