iMagazine

Wpisywanie symboli walut na iOS

31/01/2014, 22:49 · · · 0

Klawiatura iOS umożliwia wprowadzanie różnych symboli, w tym również walut. Zestaw podstawowych oznaczeń dostępny jest choćby z poziomu polskiej klawiatury.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Żeby wyświetlić listę symboli, należy przy wyświetlonej klawiaturze wybrać przycisk 123, a następnie przytrzymać symbol waluty (w przypadku polskiej klawiatury jest to ). Rozwinięta zostanie lista symboli dostępnych w zestawie znaków danej klawiatury.

12

Aby przyspieszyć wprowadzanie symboli, można przytrzymać przycisk 123, a następnie bez odrywania palca od ekranu przesunąć go na przycisk z symbolem waluty. Znak wybieramy poprzez przesunięcie na niego palca, a następnie puszczenie go. W ten sposób po wpisaniu znaku klawiatura automatycznie powróci do widoku liter.

Jeżeli nie możecie znaleźć interesującego Was symbolu, powinniście dodać klawiaturę z regionu, w którym obowiązuje określona waluta. Można to zrobić z poziomu menu Ustawienia/Ogólne/Klawiatura/Klawiatury/Dodaj klawiaturę.

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK