iMagazine

BeeKeyboard – lepsza obsługa zewnętrznej klawiatury

09/02/2014, 23:13 · · · 1

Czasami się zdarza, że robię jakiś wpis za pomocą iPhone’a. Oczywiście, da się to robić, nawet w przypadku dłuższych tekstów, jednak zdecydowanie lepiej pisze się przy pomocy zewnętrznej klawiatury. iOS ogranicza jednak sposób używania tego peryferium do kilku podstawowych skrótów. Od czego jest jednak JailBreak i Cydia?

BeeKeyboard (2,99$) to dostępny właśnie w tym nieoficjalnym sklepie dodatek, który usprawnia działanie zewnętrznej klawiatury. Polega ono na dodaniu wielu innych skrótów klawiszowych. Na dobry początek będziemy mogli zamknąć okno aplikacji lub ją samą przy pomocy znanych z OS X skrótów – Cmd+W i Cmd+Q. Dodatkowo wysuniemy Centrum Powiadomień (domyślnie skrótem Alt+Cmd+strzałka w dół) oraz widok uruchomionych aplikacji (Alt+Cmd+strzałka w górę). Jednak wisienką na torcie jest możliwość przełączania się między otwartymi aplikacjami skrótami Alt+Cmd+strzałka w lewo i Alt+Cmd+strzałka w prawo (dla przejścia do następnej/poprzedniej aplikacji). Zmieniłem je na bardziej znajome skróty – Cmd+Tab oraz Alt+Cmd+Tab.

Do BeeKeyboard dostępne są również dodatkowo instalowane moduły, które pokrótce opiszę poniżej:

  • Homescreen Addon for BeeKeyboard – dodaje obsługę klawiatury do ekranu początkowego. Za pomocą cyfr 1-9 przełączymy się między kolejnymi ekranami, a przy pomocy strzałek możemy wybierać dowolną aplikację i ją uruchomić klawiszem Enter.
  • Safari Addon for BeeKeyboard – pozwala na działanie w mobilnym Safari przy pomocy wszystkich znanych skrótów z wersji desktopowej (m.in. odświeżanie stron, otwieranie nowych zakładek, przechodzenie do paska adresu, itp.).
  • Send Messages for BeeKeyboard – ten dodatek z kolei będzie przydatny do wielu aplikacji do komunikacji, czyli np. systemowych Wiadomości, czy Twittera. Po wpisaniu tekstu wystarczy wcisnąć klawisze Cmd+Enter, żeby go wysłać. Istnieje również możliwość dodawania obsługi takiego przesyłania do innych aplikacji w bardzo prosty sposób.

BeeKeyboard jest więc doskonałym dodatkiem dla osób korzystających na co dzień z zewnętrznych klawiatur. Polecam.

1

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.