iMagazine

Blokowanie plików ciasteczek w Safari na iOS

21/02/2014, 19:53 · · · 1

Mobilne Safari pozwala przechowywać pliki ciasteczek, dzięki którym niektóre dane witryn są zapamiętywane. Ze względu na bezpieczeństwo można je wyłączyć.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

W celu zmiany działania ciasteczek wchodzimy do Ustawień, a następnie do sekcji Safari. Tam odnajdujemy pozycję Blokuj cookie.

1

W menu znajdują się trzy opcje – oprócz przyjmowania bądź ignorowania wszystkich ciasteczek, możliwe jest również ustawienie zapamiętywania jedynie tych, które nie służą do śledzenia naszego ruchu w sieci oraz pochodzą z witryn, które już wcześniej odwiedziliśmy.

2

Dla większego bezpieczeństwa można również usunąć wszystkie dotychczas zapisane ciasteczka za pomocą przycisku z poziomu menu Safari.

3

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK