iMagazine

Zarządzanie widokiem preferencji systemowych

22/02/2014, 20:48 · · · 0

Panel preferencji systemowych OS X pokazuje domyślnie wszystkie dostępne opcje. Jego wygląd może być jednak dostosowany do wymagań użytkownika.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Po uruchomieniu preferencji systemowych należy z paska statusu rozwinąć menu Widok.

1

Za pomocą opcji Dostosuj możliwe jest wyświetlenie lub ukrycie ikon prowadzących do określonych ustawień. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy w preferencjach potrzebujemy tylko najważniejszych opcji. Niezależnie od tego, czy ustawienia są ukryte, czy też nie, można je zawsze wyszukać z poziomu Spotlight.

2

Możliwe jest również alfabetyczne uporządkowanie ikon. Znika wtedy podział na sekcje tematyczne.

3

 


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK