iMagazine

Kilka ciekawych dodatków z Cydii

08/03/2014, 22:38 · · · 0

Dawno nie pisałem nic na temat Cydii i Jailbreak’u. Niniejszym się poprawiam i zapraszam do zapoznania z kolejnymi ciekawymi dodatkami.

Vertex (1,49 $)

Vertex to tweak, który łączy w sobie Centrum sterowania z ekranem multitaskingu. Za pomocą gestu uruchamiającego pierwsze narzędzie otrzymujemy dostęp do dwóch przy zachowaniu ich niemal pełnej funkcjonalności. W przypadku uruchomionych aplikacji widzimy ich podgląd (choć są zmniejszone względem tradycyjnego widoku). W preferencjach dodatku mamy możliwość wyłączenia ikon aplikacji, jeśli nam przeszkadzają.

Z kolei jeśli chodzi o funkcjonalność Centrum sterowania, to niestety ze względu na brak miejsca tracimy dostęp do skrótów aplikacji znajdujących się u dołu. Mamy za to możliwość ustawienia różnych przełączników, jak transmisja sieci komórkowej, Bluetooth i inne.

Dodatek Vertex dostępny jest w oficjalnym repo BigBoss w cenie 1,49 $.

FlipLaunch (darmowy)

Rozwiązaniem problemu z Vertex jeśli chodzi o dostęp do aplikacji z Centrum powiadomień jest dodatek FlipLaunch. Umożliwia on otwarcie aplikacji w miejscu, w którym znajdują się przełączniki.

Dodatek FlipLaunch dostępny jest w oficjalnym repo BigBoss za darmo.

CallBar (3,99 $)

Ile razy robiliście coś na iPhonie, gdy raptem ktoś do Was zadzwonił i przesłonił cały ekran? A gdyby tak połączenia mogły się pokazywać w taki sam sposób, jak powiadomienia – na małej przestrzeni, nie zajmując miejsca?

To właśnie umożliwi nam kolejny tweak – CallBar. Przy połączeniu przychodzącym pojawi się belka u góry ekranu. Dotknięcie jej spowoduje odebranie telefonu, a wykonanie gestu przesunięcia po belce palcem w lewo – rozłączenie. Ale to nie wszystko. W trakcie rozmowy dotknięcie obszaru dzwonienia spowoduje wysunięcie menu, z którego będziemy mieli dostęp do standardowych funkcji, jak tryb głośnomówiący, klawiaturę numeryczną, wyciszenie połączenia, itd.

Domyślnie CallBar działa tylko, gdy korzystamy z telefonu, czyli działamy w jakiejś aplikacji. Można jednak ustawić, by belka pokazywała się również na zablokowanym ekranie oraz gdy to my wykonujemy jakieś połączenie.

Dodatek CallBar dostępny jest w oficjalnym repo BigBoss w cenie 3,99 $.


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK